Rejestracja    |    Zaloguj się
Ślub w kosmosie, górach, na plaży? Tak. Od 1 marca obowiązuje nowa ustawa – „Prawo o aktach stanu cywilnego”. Jedną z wprowadzanych zmian jest możliwość zawarcia małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego. Para będzie musiała złożyć wniosek do kierownika urzędu w dowolnym urzędzie na terenie całego kraju. Możemy wybrać, inne niż urząd, miejsce ceremonii. Musi być to jednak miejsce gwarantujące zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Decyzja o tym, czy zaproponowane miejsce spełnia te wymogi, należy do kierownika USC. W myśl nowych przepisów za zorganizowanie takiej uroczystości przyszli małżonkowie, będą musieli zapłacić 1000 zł.

Z badania społecznego na temat preferencji Polaków odnośnie wymarzonego miejsca ceremonii ślubnej wynika, że blisko 1/3 pytanych osób marzy o ślubie na łonie natury –. Wśród najczęściej wymienianych miejsc w plenerze były plaża (7%), ogród (7%.) albo miejsce nad morzem (5%.). Innymi preferowanymi miejscami, poza urzędem stanu cywilnego, były zamek lub wybrane miasto w Polsce.

Zakopane, to najczęściej wskazywane polskie miasto, w którym pytani chcieliby zawrzeć związek małżeński W dalszej kolejności pojawiał się Kraków . 5% pytanych o wymarzone miejsce ceremonii ślubnej wskazywało zagraniczne miasta. Wśród miejsc w Europie Polacy najczęściej wybierali Włochy. 4 % osób wskazywało na bardziej egzotyczne miejsca, takie jak Hawaje, Majorkę czy Karaiby. Wśród nietypowych miejsc mężczyźni sugerowali statek czy łódź. Pojawiały się również marzenia o ślubie na stadionie, w palmiarni, w kopalni Wieliczka czy… w kosmosie.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami

Zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty na swojego maila

Wysłano!

Skontaktuj sie z nami

email

Kontakt e-mail
kontakt@eventime.info

telefon komórkowy

Kontakt z tel. komórkowych
505 956 980

Top